Ark: Survival Evolved ilk ücretli ek paketini yayınladı3 Haziran 2015'te Erken Erişim Oyunu olarak oyuncularla buluşan, hayatta kalma oyunu Ark: Survival Evolved, daha oyununun tam sürümünü piyasaya sürmemişken ilk ücretli eklenti paketi, Scorced Earth'ü, satışa çıkardı.

Haziran 2016'da çıkardığı indirilebilir içerik paketini hiçbir bedel talep etmeden tüm oyuncularına sunmuştu. Bu sene oyunun tam sürümünü çıkaracağı hakkında söylentiler olan Ark, tam sürüm yerine ücretli DLC'sini çıkardı.

Scorced Earth ismiyle yayınlanan bu yeni içerikle 10 yeni yaratık, 50'den fazla yeni eşya, bir yeni "boss" ve yepyeni bir harita geliyor. Oyundaki eski haritaya gidilip gelinebileceği de güncelleme bilgileri arasında. 

Fakat tam sürüm yerine $20 değerinde bir içerik yayınlanmasından dolayı oyuncuları tepkili. Oyunun yapımcıları arasında bulunan Jesse Rapczak, Polygon dergisiyle yaptığı röportajda "Bu insanları hiçbir zaman memnun edebileceğimizi sanmıyorum." diyerek bu gelişme hakkında farklı bir bakış açısına sahip olduğunu belli etmiş. 

Umuyoruz ki, söylentiler doğrudur ve bu sene bitmeden oyunun tam sürümü müjdesini de verirler.

Hiç yorum yok